ŠPORTNIK LETA 2019 – DOBITNIKI PRIZNANJ

1. SKLOP PRIZNANJ:

R E K R E A T I V N I  Š P O R T N I  D O S E Ž E K

Danilo FRLEŽ – Združenje kolesarjev Šentjur Power

Udeleženec legendarne kolesarske dirke v PBP Pariz-Brest-Pariz, ki je bila avgusta lani (1.200 km neprekinjeno). Tudi v avgustu 2018 mu je uspel ekstremni izziv spletne platforme Strava, kjer kolesarju ni potrebno kolesariti na Mount Everest, mora pa premagati brez prestanka višinsko razliko 8.848 m. Danilo si je za premagovaje izziva izbral Resevno, ki jo je tako mogel premagati kar 44-krat.

P E R S P E K T I V N I  Š P O R T N I K I

Martin ARTNAK, AK Asfalt Kovač Šentjur

1. mesto državno atletsko prvenstvo SLO v dvorani na 600m

Osvojil je tudi 2. mesto na slovenskem Prvenstvu za OŠ v krosu 6. razred in 1. mesto ter naslov državnega prvaka na slovenskem Prvenstvu za osnovne šole v cestnem teku na Ljubljanskem maratonu.

1. mesto na državnem atletskem Prvenstvu Slovenije v dvorani v teku na 60 m

Letos je v isti disciplini že osvojila naslov državne podprvakinje.

Taja GABROVEC VORŠNIK, Taekwon-do klub Ahac

Državno prvenstvo Slovenije, Ljubečna

2. mesto forme Zeleni pas

1. mesto borbe do 55 kg – mladinke

Taja je nastopila na 8 mednarodnih tekmovanjih ter na državnem prvenstvu. Skupaj je osvojila 6 zlatih, 4 srebrne in 5 bronastih medalj.

Evelin KOREZ, Taekwon-do klub Ahac – že 2x

Državno prvenstvo Slovenije:

1. mesto forme zeleni pas

1. mesto borbe  – 55 kg

Evelin je nastopila na 9 mednarodnih tekmovanjih ter na državnem prvenstvu. Skupaj je osvojila 14 zlatih, 7 srebrnih in 2 bronasti medalji ter bila 2x izbrana za naj boljšo tekmovalko.

Klara MEDVED, Taekwon-do klub Ahac – že 2x

1. mesto forme modri pas mladinke

1. mesto borbe mladinke – 50 kg

Klara je nastopila na 7 mednarodnih tekmovanjih ter na državnem prvenstvu. Skupaj je osvojila 15 zlatih, 3 srebrne in 1 bronasto medaljo.

Marko PEČAR LIUBIMIRESCU, Taekwon-do klub Ahac- že 2x

1. mesto forme črni pas

1. mesto borbe -45 kg

Marko je nastopil na 9 mednarodnih tekmovanjih ter na državnem prvenstvu. Skupaj je osvojil 20 zlatih, 3 srebrne in 2 bronasti medalji ter bil 1x izbran za naj boljšega tekmovalca.

Jaša VREČKO, Taekwon-do klub Ahac

1. mesto forme zeleni pas mladinci

2. mesto borbe -62kg

Jaša je nastopil na 8 mednarodnih tekmovanjih ter na državnem prvenstvu. Skupaj je osvojil 12 zlatih, 3 srebrne in 2 bronasti medalji ter bil 1x izbran za naj boljšega tekmovalca.

3. mesto v teku na 1.500 m na Svetovnih igrah specialne olimpijade v Abu Dabiju

Jožica se je na podlagi dobrih rezultatov na regijskih in državnih igrah Specialne olimpiade uvrstila v državno reprezentanco, ki je Slovenijo zastopala na Svetovnih igrah Specialne olimpijade v Abu Dhabiju, v Združenih arabskih emiratih. Jožica je tekmovala v dveh disciplinah in v teku na 1.500 dosegla odlično tretje mesto in s tem bronasto medaljo.

Henrik PLANK, Atletski klub Asfalt Kovač Šentjur

1. mesto posamično in ekipno na Državnem prvenstvu

8. mesto v metu diska na Svetovnem prvenstvu v Dubaju

2. mesto v suvanju krogle in 2. mesto v metu diska – CroOpen v Splitu

3. mesto v metu diska in 4. mesto v metu kopja na Grand Prixu v Italiji

2. mesto v metu diska v Zagrebu (Zagreb open)

Henrik je z rezultati v preteklem letu že izpolnil normo za udeležbo na para olimpijskih igrah, ki bodo letos v Tokiu.

Miha Zalokar, VDC Šentjur

2. mesto posamično v balinanju na Svetovnih igrah specialne olimpijade v Abu Dabiju

4. mesto ekipno v balinanju na Svetovnih igrah specialne olimpijade v Abu Dabiju

Miha je učenec osnovne šole Glazija, šole s prilagojenim programom v Celju. Je velik ljubitelj športa, predvsem plavanja, terapevtskega jahanja, košarke in balinanja. Njegovi rezultati iz balinanja iz državnega tekmovanja specialne olimpijade so ga uvrstili tudi na poletne Svetovne igre specialne olimpijade, ki so bile meseca marca lani v Abu Dabiju. Na tekmovanje je osvojil srebrno medaljo med posamezniki, med mešanimi pari pa je s sotekmovalko Laro osvojil prav tako odlično 4. mesto.

E K I P A  L E T A

Moška ekipa v krosu Atletskega kluba Asfalt Kovač Šentjur

3. mesto ekipno moški na Državnem prvenstvu Slovenije v krosu – Velenje – 3. mesto

Ženska ekipa v krosu Atletskega kluba Asfalt Kovač Šentjur

3. mesto ekipno ženske na Državnem prvenstvu Slovenije v krosu – Velenje – 3. mesto

Ekipa U13 Košarkarskega kluba Šentjur

4. mesto mini pokala Špar – 2. mesto

Moštvo KK Šentjur – ekipa U13 je v tekmovanju mini pokala Špar doseglo zgodovinsko uvrstitev na zaključni turnir tekmovanja in zasedlo končno 4. mesto.

Državna podprvakinja v 1.A državni rokometni ligi za ženske,

Državne podprvakinje so z osvojenim 2. mestom dobile pravico do nastopanja v evropskem tekmovanju, za kar se vodstvo kluba ni odločilo. To je bil eden največjih uspehov v zgodovini kluba. Selektor slovenske reprezentance je Klaro vpoklical v ožji izbor za priprave na svetovno prvenstvo na Japonskem. Tik pred nastopom na omenjenem prvenstvu so jo pestile poškodbe, tako da pričakuje drugo priložnost za vpoklic v reprezentanco.

Ana MAJCEN, AK Asfalt Kovač Šentjur – priznanje

2.  mesto na prvenstvu Slovenije v cestnem teku na 10 km med mlajšimi mladinkami